TCKN SMS ile elinizdeki TC Kimlik Numarası ile eşleşen abonelere SMS gönderimi yapabilirsiniz.

GSM numaralarını bilmediğiniz müşterilerinize kimlik numaraları kayıtları kullanılarak; operatör işbirliği ve alt yapısı üzerinden bilgilendirme mesajlarınızı iletebilirsiniz.

Operatör abone bilgileri hiçbir sistem üzerinden müşterilerimizle paylaşılmamaktadır. Yalnızca izin veren abonelere SMS gönderimine olanak sağlanmaktadır.

tckn sms

JetSMS , TCKN SMS için özel tasarlanmış ekranları aracılığıyla yazacağınız TC numaralarının sahibi kişilere SMS’i ulaştırıyor olacak.

Bu sistem ile kurumların artık veri tabanlarındaki kişilerin GSM numaralarını bilmesine gerek kalmıyor. Kimlik numarasına yapılan mesaj gönderimlerinde mesaj gönderilen kişinin faturalı ve kredili hat kullanımının bir önemi yok.

TCKN SMS ile TC Kimlik numarasına mesaj gönderebilirsiniz

Artık müşteri veri tabanınızı oluştururken kişilerden aldığınız TC kimlik numarası bilgisini kullanarak SMS gönderimi yapabileceksiniz. Bireysel/kurumsal, faturalı/faturasız ayrımı yapılmadan aşağıdaki koşullarda bilgilendirici SMS’leri gönderilebilir. SMS’i alacak TCKN sahibinin;

  • Gönderimi yapacak firmada SMS alabileceğine dair bir kaydı olmalıdır
  • TCKN SMS istemez özelliği aktive edilmemiş olmalıdır
  • Kurumsal hat/hatlar ile eşleşirse SMS’i alabilmesi için firmanın yetkili kişinin numarası olmalıdır.
Kamu kurum kuruluşları, belediyeler, bankalar, özel şirketler, avukatlar, hastaneler SMS göndereceği kişinin cep telefonu numarası olmadan sadece TCKN ile bu servisten yararlanabilir. Gönderilecek SMS içerikleri;

  • Bilgilendirme mesajları: Borç/kredi bilgisi vb.
  • Hatırlatmalar : Duruşma ve doktor randevusu zamanı vb.