İKS Servisleri

Sorgulama Servisleri, firmaların, müşterilerini daha yakından tanımaları, analizler doğrultusunda hedef kitlelerine doğru hizmetleri sunabilmeleri için güvenlik önlemlerini arttırıcı yenilikçi mobil servisler geliştirebilmelerini sağlayan sorgulama ve doğrulama servisleri bütünüdür.

Seçilen servis özelliğine göre kurumsal ve bireysel operatör veritabanında bulunan abonelerin sorgulanmasını ve doğrulanmasını sağlamaktadır.

Sorgulama servisleri, JetSMS arayüzlerinden veya kendi programınıza entegre ederek kullanabileceğiniz bir servistir. Sorgulama servisleri yetenekleri sayesinde, müşterilerinize sunduğunuz hizmetleri zenginleştirebilir ve işlemlerinizde güvenlik önlemlerini arttırabilirsiniz.

Sorgulama servisleri çatısı altında toplam 11 servisi, 3 ana kategoride kullanabilirsiniz.

  • Kimlik ve Abonelik Sorgulama: Abonenin T.C. kimlik numarasından, MSISDN (cep telefonu numarası) bilgisini veren, iletilen kimlik ve cep telefonu numarasının eşleşip eşleşmediğini kontrol eden, abonenin kurumsal mı bireysel mi olduğuna dair sorgulama olanağı veren ve abonenin ödeme tipini (faturalı/bireysel) sorgulama olanağı veren servislerdir.
  • Cihaz ve Simkart Bilgileri Sorgulama: Abonenin kullandığı mobil cihazın markasını, modelini, verilen tarihten itibaren cihaz veya Simkartın değişip değişmediğini sorgulamak için kullanılan servislerdir.
  • Lokasyon Sorgulama: Abonenin bulunduğu konumu (müşterim bu ülkede mi), yurtdışında olma durumunu veya hangi ülkede olduğu bilgisini sorgulamak için kullanılan servislerdir.

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseKoreanRussianSpanishTurkishUzbek