müşterim bu ülkede mi?

Müşterilerinize ait GSM numarası bilgisini ve ITU-T E.212 formatındaki ülke kodunu JetSMS üzerinden ileterek operatör sistemlerinde ilgili kayıtlı GSM numarası ile ilgili lokasyon bilgisini ülke kırılımında müşteri’nin onay vermesi durumunda “Doğru” veya “Yanlış” olarak ileten bir servistir.

Bankalara özel sunduğumuz hizmet ile, müşterilerinizin yurtdışından yaptıkları kredi kartı işlemlerinde, güvenlik önlemlerini arttırarak, işlemin bu ülkede mi yapıldığı bilgisine ulaşarak gelir güvencenizi arttırabilirsiniz.

Operatör: Turkcell, Vodafone, Türk Telekom

Servis Hakkında Genel Koşullar

  • Sadece cevap alınan başarılı sorgular aylık olarak ücretlendirilir, teknik nedenlerden ötürü yerine getirilemeyen sorgulama istekleri ücretlendirilmeyecektir.
  • Operatör veri tabanında bulunmayan numaralar ücretlendirilmez.
  • Firma aylık olarak yapmış olduğu sorgu adedine göre düzenlenecek faturasını, fatura son ödeme tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.
  • Sorgulama sonucu operatörlere göre farklılık gösterebilir.
  • Fiyatlara %18 KDV ve %25 ÖİV dahildir.

JetSMS üzerinden iletilen GSM numarası için operatör sistemlerinde ülke kırılımında lokasyon sorgusu yapıldığında öncelikli olarak talep edilen GSM numarasının bu servise özel müşteri onayının olup olmadığı operatör tarafından kontrol edilir. Servise özel müşterinin onayı var ise, lokasyona ait bilginin Firma ile ‘’Doğru’’ veya ‘’Yanlış’’ olarak paylaşılır. Servise özel müşterinin onayı yok ise, SMS ile “Firma’nın müşterinin lokasyon bilgisini ülke kırılımında almak istediği” müşterinin onayına sunulur. Müşteri onayı olmadığı durumlarda operatör servis kapsamında hiç bir şekilde lokasyon bilgisini Firma ile paylaşmaz.

detaylı bilgi için bize ulaşın

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseKoreanRussianSpanishTurkishUzbek