Markanızın reklamlarını doğru hedef kitleye ulaştırmak ve fark yaratmak için yenilikçi çözüm: Turkcell Hedefleme ile Instagram Reklam Yayını

instagram reklam

Turkcell Hedefleme ile Instagram Reklam Yayını ; reklam verecek olan firmanın, kendi sahip olduğu datasını, Instagram’a yükleyerek reklam yapmasıdır.

Turkcell’de ve Instagram’da olan hedefleme kriterleri ve izinli veriler bir çatı altında toplanarak, reklam verecek olan markaya sunulmaktadır. Markanın reklam vermek istediği hedef kitlenin kriterleri ile eşleşen dataya gösterim yapılır.

Reklam Türleri :

Kullanıcıların feed’lerinde sponsorlu olarak çıkan ve slide edilerek gezilebilen fotoğraf galerisi formatında bir reklam modelidir. Galerinin sonunda verilen link ile reklam verenin istediği bir siteye yönlendirme yapılabiliyor.

Detaylar : 

  • Belirlenen kriterlere uygun olan hedef kitle kendi Instagram hesaplarında ilgili reklam gösterimlerini görebiliyor.
  • Reklamın türüne göre, resim, video ya da slaytar halinde geçişli görseller yayınlanabiliyor.
  • Reklamlar hem bilgisayar hem de cep telefonları ve tabletlerden görüntülenebilir.

mms


Markanızın reklamlarını doğru hedef kitleye ulaştırmak ve fark yaratmak için yenilikçi çözüm: Turkcell Hedefleme ile Facebook Reklam Yayını

facebook_reklam

Turkcell Hedefleme ile müşteriler kendi datasına ek olarak Turkcell datasına da erişmek istediklerinde, izinli veri tabanındaki kriterler ile hedefleme yaparak Facebook üzerinde reklamlarının gösterimini yapabilirler.

Bu projede Turkcell’de ve Facebook’ta olan hedefleme kriterleri ve izinli veriler bir çatı altında toplanarak, reklam verecek olan markaya sunulmaktadır. Markanın reklam vermek istediği hedef kitlenin kriterleri ile eşleşen dataya gösterim yapılır.

Reklam Türleri Reklamlar markanın sayfasının beğeni sayısının artması, markanın web sayfasına yönlendirme, kullanıcının haber kaynağına direk reklam gösterimi ile mesaj verme, markanın uygulamasını indirmeye yönlendirme ve lead (müşteri bilgileri) toplama amaçları ile farklı türlerde yapılabilir.

Detaylar

  • Facebook Turkcell’in yaklaşık 9 Milyonluk izinli veri tabanını kullanarak artık daha geniş kitleye reklam gösterimi yapabiliyor.
  • Belirlenen kriterlere uygun olan hedef kitle kendi Facebook hesaplarında ilgili reklam gösterimlerini görebiliyor.
  • Reklamın türüne göre, bir web sayfasına ya da bir uygulamaya yönlendirme yapılabiliyor.
  • Reklamlar hem bilgisayar hem de cep telefonları ve tabletlerden görüntülenebilir.
  • İlgili görsel ya da video Facebook haber kaynağı alanında ya da sağ reklam sütununda görülebilir.

mms

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseKoreanRussianSpanishTurkishUzbek