İleti Yönetim Sistemi,

İleti Yönetim Sistemi, hizmet sağlayıcıların arama, SMS mesaj ve e-posta yoluyla iletişim kurabilmek, ticari elektronik ileti göndermek için alıcılardan aldıkları onayları saklama ve yönetilmesine imkan sağlarken, alıcıların da gelen SMS, arama ve -e postalar içi onay ve ret hakkını kullanabilmesine, durumlarda şikayetlerini iletebilmesine ve yönetebilmesine imkan tanıyan, yüksek güvenlik standartlarında ulusal bir veri tabanı sistemidir.

Alıcılar diledikleri zaman İYS sisteminden hangi markalara izin verdiklerini görüntüleyebilecek ve isterse çıkış hakkını kullanabilecektir. İYS sistemi aynı zamanda bir izin sistemidir.

Hizmet Sağlayıcı Kime Denir?

Telefon, çağrı merkezi, otomatik arama makinesi, akıllı ses kaydedici sistem, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli ileti gönderimi yapan gerçek veya tüzel kişilere Hizmet Sağlayıcı denir.

İleti Yönetim Sisteminde Alıcı Kime Denir?

Ticari elektronik ileti alan kişidir. İleti yönetim sistemi mevzuatına göre alıcılar izinlerini tek hesaptan yönetebilir, kolay ve hızlı bir şekilde izin durumlarını değiştirebilir, şikâyet başvurularını gerçekleştirebilir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Biotekno, İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile İş Ortağı olarak iş birliği içinde olacaktır. Bu sayede 01 Eylül 2020 tarihine kadar müşterimiz olan ve izin iptal talepleri Biotekno sistemleri üzerinde saklanan müşterilerimiz, İYS’ye kayıt olduktan sonra, kayıt bilgilerini tarafımıza iletmeleri halinde güncel izin verisi yüklemelerinizi İYS’ye sizler adına biz gerçekleştireceğiz.

Eğer henüz kayıt olmadıysanız, İleti Yönetim Sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sonrası tarafımıza bilgi vermeniz durumunda, mevcutta Biotekno hesabınızda yüklü izin veri  aktarımları sizin adınıza İYS’ye tarafımızca yapılacaktır.

Aktarım sırasında, İYS tarafından talep edilen doldurulması zorunlu alan bilgilerinde herhangi bir eksiklik olması durumunda, bilgileri doldurmak adına sizinle iletişime geçeceğiz.

04.01.2020 tarihinde yayınlanan yönetmeliğe göre ticari elektronik ileti gönderen tüm kurumların İleti Yönetim Sistemi’ne kayıt olması gereklidir. Müşterilerinize ticari ilet gönderebilmeniz için İYS başvurusu yapmanız gereklidir. Gelin JetSMS ile İYS başvurunuzu birlikte tamamlayalım.

iys hakkında

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseKoreanRussianSpanishTurkishUzbek