İnteraktif SMS Nedir?

İnteraktif SMS, müşterilerinizin veya hedef kitlenizin bir servis numarası üzerinden size mesaj göndermesini sağlayan ve karşılıklı iletişiminize olanak sağlayan bir servistir.

İnteraktif SMS servisi ile müşterilerinizin ürün ve servisleriniz hakkındaki görüş ve taleplerini öğrenebilir, düzenlediğiniz kampanya ve yarışmalara katılım sağlayabilirsiniz. Üstelik gelecek olan mesaj metnine göre otomatik cevaplar dönülmesini sağlayabileceğiniz gibi kişilere tek tek cevaplar da dönebilirsiniz.

JetSMS platformunu kullanan tüm Toplu SMS müşterilerimize, Biotekno’nun 4 haneli kısa servis numarası üzerinden Kullanabilecekleri Akıllı Mesaj Kutusunu hediye ediyoruz!

interaktif sms mesaj kutusu

İnteraktif SMS Kurulum Kılavuzları


Akıllı Mesaj Kutusu Nedir?

JetSMS’in İnteraktif SMS servisi olan Akıllı Mesaj Kutusu, Toplu SMS sistemini kullanan tüm müşterilerimizin hedef kitlelerinden gelen mesajları yine JetSMS platformu üzerinden ÜCRETSİZ takip edebileceği bir mesaj kutusudur.

Müşterileriniz, size mesaj göndermek istediklerinde hazırlayacakları mesaj metninin başına, firmanız için oluşturulmuş olan, sizin belirlediğiniz bir anahtar kelimeyi yazarak 3848 servis numarasına kısa mesaj gönderir. Gelen mesajlarınızı JetSMS Platformunuz üzerinden görüntüleyerek hızlı aksiyonlar alabilirsiniz.

Akıllı Mesaj Kutusu ile Neler Yapabilirsiniz?

Akılı Mesaj Kutusu ile müşterilerinizden, hedef kitlenizden firmanızla ilgili yorumlarını, geribildirimlerini, sıkıntılarını, memnuniyetsizliklerini ve de memnuniyetlerini hızlıca öğrenebilir ve bu mesaj içeriklerine göre önceden hazırladığınız otomatik cevap metinlerinin ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca oluşturacağınız kampanya katılımlarının interaktif SMS üzerinden gerçekleşmesi ile müşterilerinizle aranızda interaktif bir iletişim sağlamış olursunuz. Maliyet ve zaman avantajı sunan İnteraktif SMS ile birçok servisi kullanabilirsiniz.

Yardım Dosyaları Bilgilendirme

İnteraktif servislerinize gelen mesajlar XML formatında sizin belirlediğiniz URL’e aşağıdaki yöntemler ile post edilir.

  • XML post yöntemi
  • Web service yöntemi

Yardım dokümanları alanında JetSMS_SMSALIM.rar dosyasında post edilen datayı karşılayacak .net ve PHP ile yazılmış örnekleri bulabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfadan JetSMS sistemlerine gelecek olan XML’i oluşturup belirtilen URL’e göndererek uygulamanızı test edebilirsiniz.

https://www.jetsms.net/tools/jetsms-getsms

detaylı bilgi

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseKoreanRussianSpanishTurkishUzbek